Menu
Your Cart

Hakkımızda

ŞİRKET TARİHÇESİ

Şirketimiz 1987 yılında Gaziantep'in Şahinbey ilçesi, Kale altı civarında Eski Gümrük Caddesi üzerinde yaklaşık 40 m2 büyüklüğünde küçük bir dükkan da özellikle Gaziantep mutfağının vazgeçilmez  bakliyat ve tahıl ürünlerini perakende ve toptan satmak amacıyla Mustafa Günay tarafından şahıs firması olarak kurulmuştur.

    Büyüyen ve özellikle batıya doğru genişleyen Gaziantep ilinin artan talebini karşılayabilmek ve ürün çeşitliliğini artırabilmek için şubeleşme kararı almış ve 2009 yılında GÜNAY BAKLİYAT SAN. TİC. LTD. ŞTİ.'ni kurarak ve Gaziantep ili Şehitkamil ilçesi Fatih Mahallesinde 450 m2 büyüklüğünde ikinci şubesini açmıştır. Daha sonra 2011 yılında Şahinbey ilçesinde Gaziantep Kalesinin tam karşısında ve Karataş mevkiinde iki yeni şube açarak şube sayısını 4'e çıkarmıştır.

    Hem Türkiye  ve Dünya pazarında bakliyat ve tahıl ürünlerinde pazar payı alabilmek için hem kendi kurmuş olduğu mağazalarda doğal ürünler satabilmek için 2015 yılında Gaziantep ili Şehitkamil ilçesi 1. Org. San. Bölgesinde  5000 m2 büyüklüğünde modern ve teknolojik bakliyat paketleme tesisi için yatırım kararı almış ve 2017 yılı ortalarında  TR-27-K013877 kayıt nolu işletme kayıt belgesi ile Türkiye'nin farklı bölgelerinden tedarik edilen bakliyat ve tahıl ürünlerini paketleyerek tesisi faaliyete geçirmiştir.

    Son olarak yine aynı yıl içerisinde sürekli olarak büyüyen e-ticaret pazarında pay alabilmek için Gaziantep Pazarı markası ile bir e-ticaret sitesini yayına sunarak kendi paketlediği ürünlerin satışını yapmaya başlamıştır.